New home, better life

Jess… leidsin endale uue kodu, kus ma siis veedan oma kolm kuud. Superhea leid, bussipeatus põhimõtteliselt maja kõrval, omanik ehk majakaaslane on väga tore naine ning kõige tähtsam – SDG kohta väga odav üür. Lisaks on väga raske leida kohta kolmeks kuuks. 
Üleeile ehk esimene ringikäimise päev oli päris pikk ja päris väsitav. Hommikul sai päris vara linna, kuna mu nüüdseks ex-host pidi mu enne tööle minekut ära viskama. See on ikka väga suur miinus kui asukoht on kesklinnast niivõrd kaugel. Alustasin siis kõigepealt niisama ringi vaatamisega peatänval ning otsisin ka oma mobiilioperaatori kontorit, kuna eelmisel päeval ostetud sim-kaardi internet ei hakanud tööle. Aga ilma GPSita on raske ikka hakkama saada, kui kuhugi jõuda tahan. Käisin ka mõned restoranis sees, et töö kohta küsida. Aga sain hoopis teada, et managerid tulevad alles peale lõunat kohale. Viitsin siis aega niisama pargis jalgu puhates, kuni kaks eesti tüdrukut tööintervjuul said käidud. 
Convention Centerist hommikune vaade
Kui nendega kokku sai, siis läks aeg ikka kohe väga palju kiiremini. Sai väikese piknikulõuna tehtud ning juba suundusimegi randa – Pacificule. Kuna linn on ikka megasuur, siis sinna liikumine võtab juba tunnikese aega. Aga see kant linnast – unistuste koht lihtsalt. Seal olles tundus elu nagu lihtsalt perfektne – rand, ookeanivesi, suured lained, päike, soojus, huvitavad inimesed, kuum liiv. Sinna võiks endale töö muretseda või midagi. Ära ei ütleks sellest. 
Kailt vaade
Koju jõudes oli uni ikka megasuur. Jäin põhimõtteliselt arvutis olles magama juba. Aga hommikul olin ikka poole kuuest üleval.
Teisel päeval viskas ex-host mu Pacificule. Hommikul oli seal ikka sama mõnus. Muidugi tuul on siin suhteliselt jahe ning hommikul ei olnud päike eriti soe veel, siis sooja saamiseks kõndisin ma niisama ringi. Leidsin ühe ilusa koha lahe ääres, kus olid toolid kõigile kasutamiseks. Seega peesitasin mõnuga kaks tundi lihtsalt seal ning otsisin samal ajal craigslistist kortereid ja üürikohti. Poole päeva pealt sain juba teada, et saan õhtul ühte kohta vaatama minna ning selles kohas ma nüüd elangi. 
Muidu veetsime päeva tüdrukutega Mission Valleys shoppamas käies, Pacificul enamasti jalutades ning õhtu poole jalutasime niisama downtownis, kuna kuhugi oli kogu energia kadunud ning keegi meist ei viitsinud tööd otsida sel hetkel.
Õhtul peale uued elukoha vaatamist, sai ikka megakaua ex-hosti oodatud. Tüüp helistas pool tundi peale kokku lepitud aega, et jõuab poole tunni pärast. Kui päike on läinud, siis ei ole tuule käes just kõige soojem seista ja oodata. Seega jalutasin tsipa Convetion Centeri treppidel ja vaateplatvormidel. Öösel on see linn ikka megailus.
Muide, neil treppidel tehakse palju trenni. Õhtuti käiakse siin muudkui üles ja alla jooksmas.
Tänaseks olen ka lõpuks ka ajavahe jamast üle saanud. Lõpuks ei ärganud enne kuute üles ning äratuskella helina peale oli ikka veel uni. Peale palju jamamist ja väikest hiljaks jäämist, jõudsin ka lõpuks oma uude koju ning juba olen siin ka päris üksi, kuna Lupita läks nädalavahetuseks Mehhikosse. 
Lõpuks ma tunnen, et SDGsse tulek oli ikka hea mõte. Ma ei sõltu siin kellestki teisest peale iseenda ning vahelduseks on see väga hea tunne. Kuigi igatsen enda Kallit ning neis ilusates kohtades käies mõtlen, et võiks kahekesi seda ilu nautida, aga samas tean, et kord tuleb ka see päev. 

San Diego kohta võin veel nii palju öelda, et inimesed on siin väga sõbralikud ning tihti tulevad niisama juttu rääkima. Eriti sõbralikud ollakse asutustes, kuna konkurente on tohutult palju, siis ei saa keegi endale lubada ebasõbralikkust. Lisaks olen märganud ka seda, et siin linnas ei ole ülekaalulisus niivõrd suur probleem. Siiamaani olen näinud tuhandetes rohkem jooksjaid ja spordi tegijaid kui meeletult suuri inimesi.
Nüüd aga soovige edu, et ma töö endale leiaks. Peakski hakkama nüüd sellega intensiivemalt tegutsema. Peaks ka poes käima, et süüa midagi siia osta. Lupita rääkis väiksest poest siin lähedal, kust pidi värkeid tortillasid saama. Peaks proovima minema. Bye-Bye!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s